24-godzinna owocowa dieta oczyszczająca

Autor: Marzena Sosnowska — Grudzień 22, 2012

Porządna bomba witaminowa jest przydatna o każdej porze roku. Dzięki niej nasz organizm łatwiej pozbędzie się toksyn, przez co szybko nabierze mnóstwa energii niezbędnej do życia. Dlatego też powstała 24-godzinna dieta owocowa, która ma być ogromną dawką witaminowej mocy.

źródło: polki.pl

Na początku należy podkreślić, że 24-godzinna dieta owocowa nie należy do diet odchudzających. W ciągu jednej doby nie da się bowiem zrzucić zbyt wiele masy. Za to jedząc owoce wraz ze skórkami pomożemy organizmowi w regeneracji. Ważne jest zwłaszcza to, by nie wyrzucać skórek, gdyż w nich jest najwięcej przyspieszającego przemianę materii błonnika. Trzeba też pamiętać o dokładnym myciu owoców ciepłą wodą, gdyż wiele z nich jest spryskiwanych zarówno środkami przedłużającymi trwałość, jak i nabłyszczającymi.

Szczegółowy plan diety

Aby dieta owocowa osiągnęła zamierzony skutek, dzień przed jej rozpoczęciem na kolację należy spożyć wyłącznie około 15 deko chudego mięsa skropionego kilkoma kroplami soku cytrynowego. Takie połączenie białka i witaminy C ma za zadanie pobudzić pracę hormonu spalającego tłuszcz, który wytwarzany jest w nocy. Kolejny posiłek to już właściwa część diety.

Na śniadanie zjedz 40 deko owoców; do teko wypij jedną, góra dwie szklanki herbaty ziołowej bądź owocowej.

O 10:00 zjedz trzy-cztery owoce kiwi i jedną pomarańczę.

O godzinie 12:00 zjedz dwie gruszki i 20 deko moreli.

O godzinie 14:00 zjedz jednego banana, 10-20 deko śliwek i połówkę grejpfruta.

O godzinie 16:00 zjedz około 40 deko melona.

O godzinie 18:00 zjedz dwie świeże morele, jedno kiwi i 20 deko śliwek.

Chwilę przed pójściem spać zjedz powoli jedno jabłko, wypij też kupek uspokajającej melisy.

Dla urozmaicenia z owoców można przyrządzać sałatki. Zamiast miodu czy cukru dodaj do nich sok z cytryny. Jeśli pomiędzy posiłkami będzie Ci się chciało pić, zdecyduj się na kilka łyków niegazowanej wody mineralnej, owocowej, zielonej lub czerwonej herbaty bądź ziołowego naparu. W żadnym wypadku nie pij kawy i czarnej herbaty, gdyż tylko wypłukują one witaminy i minerały, których dostarczają owoce.

Reklama: