3D Chili

Autor: Ola Nowak — Luty 17, 2014

Dieta 3D Chili pozwala schudnąć nawet 8 kg w 4 tygodnie. Opiera się na trójwarstwowym systemie spalania kalorii. Podstawowymi produktami mającymi przyczynić się do spadku wagi są przyprawy w trzech kolorach: czerwone, żółte i zielone. Stosując ją nie trzeba stale kontrolować ilości spożywanych kalorii czy głodować.ch

Dieta zakłada włączenie przypraw w trzech kolorach. Włączenie tylko jednej z grup spowoduje uodpornienie się na nią i zatrzymanie procesu spalania. Pierwszą z grup są przyprawy czerwone: papryka chili, ostra, słodka, pepperoni, curry i czarny pieprz. Mają za zadanie przyspieszyć przemianę materii, zawierają bowiem kapsaicynę przyczyniająca się do tego procesu. Przyprawy żółte to kardamon, imbir i cynamon. Składniki te ułatwiają trawienie, hamują apetyt oraz poprawiają krążenie. Do przypraw zielonych zalicza się mięte, tymianek, szałwię, oregano i bazylię. Łagodzą niestrawności, działają stabilizująco na układ pokarmowy. Dodaje się je zwykle do śniadań. W kolejnych posiłkach powinny pojawić się wszystkie typy przypraw.

Stosując dietę 3D Chili należy pamiętać o 8-godzinnym śnie i zjadaniu śniadań. Niewyspanie powoduje bowiem spowolnienie procesu przemiany materii. Śniadanie wzmacnia organizm i dostarcza energii. Decyzje o stosowaniu tej diety należy skonsultować z lekarzem. Nie mogą poddawać się jej osoby z chorobami układu pokarmowego i nadciśnieniem.

Reklama: