Babka lancetowata – doskonała na poprawę przemiany materii

Autor: Justyna Jucha — Maj 31, 2015

Na pewno każdy z nas widział w swoim ogródku albo na łące liście babki lancetowatej. Jest to bowiem bardzo popularna, a zarazem bardzo charakterystyczna roślina. Jeśli chodzi o właściwości zdrowotne, równie mocno cenione są zarówno jej liście, jak i korzenie (obie części najlepiej zbierać wiosną i suszyć). Ale jak dokładnie działa babka lancetowata? Na co należy ją stosować?

iclipart.com

iclipart.com

Babka lancetowata to wielki sprzymierzeniec osób odchudzających się – wykazuje bowiem działanie silnie poprawiające przemianę materii. Jednocześnie jednak wspomniane zioło przydaje się jeśli chcemy przyspieszyć gojenie się ran, podnieść odporność naszego ciała na różnorodne infekcje czy pozbyć się zapaleń. Ale i to nie wszystko – ta niepozorna roślinałagodzi również kaszel i jest nieoceniona jeśli chodzi o pomoc w leczeniu wrzodów.

Aby docenić właściwości babki lancetowatej, napar z niej należy pić aż cztery razy na dzień. Łyżkę ususzonych i rozdrobionych liści zalewamy wrzątkiem (około 200 ml) i zostawiamy na dziesięć mint.

Reklama: