Bio-CLA z zieloną herbatą – suplement diety w kapsułkach

Autor: Marzena Sosnowska — Grudzień 19, 2012

Podstawą działania suplementu diety Bio-CLA (producent: Pharma Nord APS) jest ekstrakt z zielonej herbaty oraz sprzężony kwas linolowy (rumenowy). Dzięki nim możliwe jest wspomaganie procesu odchudzania w trzech krokach: redukcja apetytu, spalanie tłuszczu oraz przeciwdziałanie efektowi jo-jo.

źródło: Pharma Nord APS

CLA

Pierwszy ze składników, czyli kwas rumenowy, sprawia, że proporcje tkanki tłuszczowej i mięśniowej powracają odpowiednich wartości. Dzieje się to poprzez klika czynników, do których należą:

  • przeciwdziałanie utracie masy mięśniowej;

  • ograniczanie wchłaniania tłuszczu przez komórki tłuszczowe;

  • redukcję składowanego w organizmie tłuszczu;

  • przekazywanie tłuszczu do mięśni, w których jest spalany przy produkowaniu energii.

Jeśli więc wraz z przyjmowaniem Bio-CLA przejdzie się na niskokaloryczną dietę i zwiększy się aktywność ruchową, wtedy suplement w bardzo dużym stopniu wspomoże redukcję masy tłuszczowej i przyrost masy mięśniowej bez zwiększenia wagi ciała.

Zielona herbata

źródło: strefakobiety.pl

Badania przeprowadzone przez licznych naukowców dowiodły, że ekstrakt pochodzący z liści zielonej herbaty działa oczyszczająco, a to dzięki obecnych w nim polifenolom i katechinom. Katechiny dodatkowo regulują gospodarkę energetyczną organizmu poprzez redukcję apetytu, wzrost ilości spalanego tłuszczu oraz zwiększenie produkcji cieplnej.

Dawkowanie

Jedna kapsułka Bio-CLA zawiera 300 mg sprzężonego kwasu linolowego oraz 125 mg wyciągu herbacianego. Dziennie należy spożyć 4-6 kapsułek. Przyjmować należy je w trakcie posiłku, przepijając sporą ilością wody. Górna granica (6 kapsułek) przeznaczona jest dla tych osób, które są na niskokalorycznej diecie wspomaganej około półgodzinnymi ćwiczeniami w ciągu każdego dnia.

Ceny kapsułek Bio-CLA można sprawdzić w serwisie Okazje.info.

Reklama: