Jak ćwiczyć ze stepperem?

Autor: Ola Nowak — Luty 20, 2014

Stepper to urządzenie do ćwiczeń, które swoją świetność przeżywało ładnych kilka lat temu. Tymczasem, mimo wielości sprzętu dostępnego na rynku, warto dostrzec zalety steppera i jego różnych wersji. Podstawowa zaleta steppera do użytku domowego to jego niewielkie rozmiary. Przez to, że jest to urządzenie małe, można je z łatwością schować pod łóżkiem czy włożyć na dno szafy, z drugiej strony może jednak stać cały czas na wierzchu, np. w sypialni. Z pewnością nie będzie przeszkadzał w komunikacji czy użytkowaniu tego pokoju.

www.laufsportarten.de

www.laufsportarten.de

Same zalety ćwiczenia na stepperze są znaczne, a ich efekty mogą być imponujące. Ruch, który wykonują mięśnie podczas treningu na stepperze sprawia, że pracują nie tylko mięśnie nóg i pośladków, ale również inne mięśnie ciała. Jest to bowiem ćwiczenie zbliżone do biegania po schodach. Oprócz rzeźbienia mięśni, ćwiczenia na stepperze umożliwiają także spalenie zbędnego tłuszczyku w takich miejscach jak talia i dolne partie pleców. Wyszczuplimy w ten sposób także biodra, a nasze ciało zyska na elastyczności i sprężystości, stanie się smuklejsze i bardziej jędrne. Powalczymy też skutecznie z cellulitem. Do tego nowoczesne steppery są wyposażone w komputerek, dzięki któremu dowiemy się dokładnie, ile wykonaliśmy kroków czy ile kalorii spaliliśmy w czasie treningu.

www.sportsmansguide.com

www.sportsmansguide.com

Stepper to zatem fantastyczny przyrząd do ćwiczenia w domu. Nic więc dziwnego, że z czasem powstało wiele jego wersji, a jedną z nich jest stepper skrętny, zwany inaczej skośnym. Umożliwia on wykonywanie ćwiczeń o wielokierunkowym ruchu podobnym do jazdy na rolkach. Zatem aktywizujemy tutaj większą liczbę mięśni, ponieważ okrężne ruchy boczne wzmacniają wewnętrzne i zewnętrzne partie ud i mięśnie brzucha. Dlatego efekty takiego treningu są szybciej zauważalne.

A jeśli nie wiesz, jaki model steppera kupić, zajrzyj do rankingu najchętniej kupowanych produktów, który przygotował serwis Okazje.info.

Reklama: