Dance aerobic – ćwicz w tańcu

Autor: Marzena Sosnowska — Styczeń 08, 2013

Myślisz o rozpoczęciu regularnych ćwiczeń ale przeraża Cię mozolne powtarzanie tych samych czynności? Taniec i wszystko, co z nim związane, sprawia Ci ogromną frajdę? Dance aerobic to więc coś, co jest stworzone właśnie dla Ciebie. Dzięki różnym jego odmianom nie tylko szybko powrócisz do smukłej sylwetki, ale też podniesiesz poziom hormonów szczęścia (endorfin) w swoim organizmie. Z tymi zajęciami zyskasz więc podwójnie.

źródło: reviews.in.88db.com

Czym jest dance aerobic?

źródło: balancefitness.pl

Dance aerobic nie ma zbyt wiele wspólnego z nauką tańca w szkołach. Na zajęciach nie poznasz bowiem kroków poszczególnych tańców standardowych, latynoamerykańskich czy innych, ale za to wyluzujesz się i nabierzesz całej masy pozytywnej energii. Układy do poszczególnych utworów są zazwyczaj bardzo proste i można ich się uczyć nawet na bieżąco na zajęciach. Co więcej, w większych miastach możesz wybrać także to, czy będziesz tańczyć do hip-hopu, tańców latynoamerykańskich czy nawet jazzu. Specjalne zajęcia przeznaczone są również dla tych pań, które uwielbiają tańczyć na wysokich obcasach. W dance aerobicu odnajdzie się więc niemal każda kobieta, bez względu na gusta muzyczne i taneczne.

Zalety dance aerobic

źródło: fitcoach.cz

Pierwszą z zalet dance aerobic, która uwidacznia się zazwyczaj już na pierwszych zajęciach, jest podniesienie się poziomu endorfin. I nie jest tu ważne, że nie ruszasz się doskonale, że coś Ci jeszcze nie wychodzi. To wszystko można wytrenować, ale już same próby tańca niemal zawsze dają ogromną frajdę. Kolejny plus dance aerobic to wysmuklenie sylwetki. W tańcu ciało bardzo intensywnie pracuje. Często porusza się tu też mięśniami brzucha i biodrami czyli miejscami, na których lubi odkładać się niechciany tłuszczyk. Natomiast ostatnia z dużych zalet regularnego uczestniczenia w zajęciach dance aerobic to nabranie zwinności ruchów, a przez to wzmocnienie swych tanecznych umiejętności, którymi będzie się można chwalić na różnych imprezach.

Przygotowanie do zajęć

źródło: amilionlives.net

Aby jednak móc czerpać z pełni zalet, do tanecznych zajęć w fitness clubie należy się odpowiednio przygotować. Na początek trzeba odpowiednio dobrać strój treningowy. Musi on nie krępować ruchów, a przy tym nie może „wisieć” na Tobie, gdyż wtedy nie będziesz się czuła w pełni komfortowo, gdy przez godzinę będziesz patrzyła na siebie w lustrze, które niemal zawsze jest na jednej ze ścian w sali ćwiczeń. Z kolei buty muszą być miękkie i posiadające antypoślizgową podeszwę, która zapewni Ci bezpieczeństwo podczas tanecznych szaleństw. Jako, że dance aerobic zazwyczaj wiąże się ze znacznym spoceniem się, na zajęcia zabierz też mały ręcznik, którym przetrzesz twarz i kark, oraz wodę, którą uzupełnisz stracone płyny. Oczywiście każdy trening musi rozpocząć się rozgrzewką, a zakończyć delikatnymi ćwiczeniami rozciągającymi, ale o to już zadba trener.

Reklama: