Dieta 1000 kcal

Autor: Michał Wrona — Grudzień 18, 2012

Stosując diety trzeba zazwyczaj liczyć się z tym, że nie będzie można jeść wielu produktów. Oczywiście tylko zmniejszenie ilości kalorii w pokarmach prowadzi do zużywania zapasów tłuszczu, ale nie trzeba przecież pozbawiać się możliwości zjedzenia smacznych posiłków. Dieta 1000 kalorii zakłada zmniejszenie o około 2/3 dziennej dawki kalorii. Witaminy, białka, węglowodany, a także tłuszcze są cały czas obecne w diecie. Trzeba jedynie zadbać o zmniejszenie ilości produktów z każdej z tych grup.

5 posiłków

źródło zdjęcia: dieta1000kalorii.info

Odchudzając się nie należy przestać jeść. W diecie 1000 kalorii należy zjadać 5 zbilansowanych posiłków. Śniadanie nie powinno mieć jednak więcej niż 250 kalorii. Drugie śniadanie powinno dostarczyć150 kalorii. Na obiad wolno zjeść 350 kalorii. Podwieczorek musi zawierać się w 100 kaloriach. Z kolei na kolacje wolno przyjąć 200 kalorii. Należy jednak pamiętać, żeby zjeść ją do godziny 19.00. Jedzenie częściej a mniej na pewno przyczyni się do szybkiego spadku wagi bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Założenia diety mówią jednak, że nie powinna ona trwać dłużej niż 4 tygodnie. Każdy dzień zaczyna się bowiem ujemnym deficytem kalorii. Trzeba się więc liczyć z tym, że w czasie jej trwania następuje spadek energetyczny.

Tabele kaloryczności

źródło zdjęcia: jakschudnac.info

Żeby skuteczni się odchudzać trzeba zapoznać się z wartościami kalorycznymi poszczególnych produktów. Nie można oczywiście przekroczyć dzienne dawki kalorii. Zmusza to więc do nieustannego przeliczania i sprawdzania kaloryczności posiłków. Czego jednak nie robi się dla smukłej sylwetki. Jednak jeśli tylko będziemy trzymać się zasad w przeciągu tygodnia utrata wagi wyniesie1 kg.

Wsparcie ruchem

źródło zdjęcia: medigo.pl

Oczywiście diecie powinien towarzyszyć ruch. Należy zrobić przynajmniej 10 000 kroków tygodniowo. Warto wykonać ich oczywiście więcej i zacząć uprawiać na przykład jogging, aerobik, pływanie lub jazdę na rowerze.

źródło: slimdown

Reklama: