Dieta bananowa

Autor: Marzena Sosnowska — Grudzień 18, 2012

Dieta bananowa ma proste założenia i umożliwia pozbycie się nawet 7 kg. Pozwala także wzmocnić układ nerwowy. Do tego smaczne i zdrowe banany dostarczą błonnika i cennych witamin. Jak więc stosować tę dietę?

Dieta bananowa została opracowania przez małżeństwo z Tokio – Hitoshi i Sumiko Watanabe. Jednak rozpropagowała ją japońska śpiewaczka operowa Kumiko Mori, która po jej zastosowaniu schudła 7 kg. Obecnie dieta stała się popularna nie tylko w Azji, ale też na całym świecie. Dieta posiada trzy warianty.

źródło zdjęcia: kosmetyczka-margonin.pl

I wersja

Wersja pierwsza polega na jedzeniu na śniadanie, obiad i kolację muesli. Na drugie śniadanie i podwieczorek należy spożyć małe jabłko. W ciągu dnia trzeba też pić co najmniej 1,5 l wody. Muesli powinno składać się z połówki banana, 3 łyżek płatków owsianych, szklanki maślanki lub jogurtu naturalnego i łyżeczki miodu. Dieta powinna trwać 7 dni i pozwala schudnąć1 kg każdego dnia. Jednak po powrocie do normalnego jedzenia można popaść w efekt jo-jo. Dlatego po jej zakończeniu zaleca się wprowadzenie diety stabilizującej wagę.

II wersja

Drugi wariant zakłada jedzenie 3 bananów dziennie i piciu 3 szklanek mleka. W ciągu dnia należy wypić około 2 l wody niegazowanej. Dieta powinna trwać 3 dni i umożliwia schudniecie 3 kg.

III wersja

Ostania , trzecia pozwala schudnąć do 7 kg i może trwać nawet miesiąc. Niestety przez ten okres trzeba będzie jeść codziennie to samo śniadanie składające się z 1 banana lub 2 małych i wypicia szklanki wody. Na szczęście resztę posiłków można już komponować w sposób dowolny. Oczywiście należy wystrzegać się słodyczy, lodów, pić alkoholu i ograniczyć spożycie nabiału. Nie można też jeść niczego po godzinie 20.00.

źródło zdjęcia: vitalab.pl

Dieta bananowa pozwala na błyskawiczną utratę kilogramów, choć budzi sporo kontrowersji. Po jej zakończeniu trudno bowiem utrzymać nową wagę. Jeśli jednak lubi się banany i zależy nam na szybkich efektach warto ją zastosować pamiętając o prowadzeniu po skończonej diecie zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej.

źródło: slimdown

Reklama: