Dieta na ładny biust

Autor: Justyna Nowak — Czerwiec 17, 2013

Wpływ na ładny biust mają zarówno mięśnie (zwłaszcza piersiowy większy i mniejszy oraz zębaty przedni), jak i składniki odżywcze (zwłaszcza witaminy). Pierwsze należy wzmacniać odpowiednimi, regularnymi ćwiczeniami, zaś drugie – uzupełniać zbilansowaną dietą. Pytanie tylko: co powinno znaleźć się w codziennym menu, które sprzyja pięknemu biustowi?

źródło: styl.pl

źródło: styl.pl

Najważniejsza dla elastyczności i ponętnego kształtu biustu jest witamina A (retinol). Odpowiada ona za właściwy wygląd skóry oraz zapobiega jej nadmiernemu wysuszaniu. Retinol znajduje się przede wszystkim w wątróbce, sercach, jajach oraz takich warzywach i owocach jak papryka, melon, szpinak, pomidor czy marchewka.

Dla biustu bardzo istotna jest też witamina C, chroniąca skórę przed złym wpływem promieniowania UV, w tym przed wiotczeniem. Witaminę C znajdzie się w niemal wszystkich cytrusach, pigwie, kalafiorze, porzeczkach, truskawkach, czerwonej kapuście czy brukselce.

Z kolei witamina E pomaga w odnowie komórkowej organizmu oraz działa przeciwstarzeniowo. Dzięki temu popularnie nazywa się ją witaminą młodości. Produkty bogate w witaminę E to między innymi: olej, migdały, orzechy, ziarna słonecznika, kiełki pszenicy, ryby, pieczywo pełnoziarniste, szczypiorek, brokuły, szpinak, brzoskwinie i morele.

Reklama: