Dieta paleo

Autor: Marzena Sosnowska — Październik 14, 2013

Chociaż brzmi to niewiarygodnie i wydaje się być złośliwym dowcipem, to jednak są diety odchudzające, w czasie stosowania których można najeść się do syta, a przy tym tracić na wadze. Taką dobrze zbilansowaną, zdrową dietą jest nazwana dietą paleo, bądź dietą jaskiniowców lub przodków, propozycja dr Loren Cordian, niejako wymyślona przez naturę. Najprościej mówiąc jest to powrót do pierwotnych zasad odżywiania, kiedy zajmowano się zbieractwem i łowiectwem, nie przetwarzano żywności, do których jesteś my z genetycznego punktu widzenia stworzeni. Dlatego też możemy zapobiegać tyciu, a przy tym mieć mnóstwo energii do działania.
Stosujący dietę paleo nie liczą kalorii, nie ograniczają ani wielkości posiłków, ani ich ilości, wykluczając jedynie niektóre produkty. Dieta paleo nie jest zatem tylko typową dietą odchudzającą, ale bardzo zdrowym sposobem odżywiania, który można stosować na co dzień, przez całe życie. Nie jada się w niej konserw, dań gotowanych, zup w proszku, cukru, soli. Zamiast nich używa się natomiast ziół, czosnku i cebuli. Do tego dochodzi wypijanie przynajmniej dwóch listów płynów dziennie – najlepiej wody lub herbat ziołowych.

atlasdiet.pl

Źródło: www.atlasdiet.pl

Dieta ma specyficzną strukturę – można ją stosować na trzech poziomach, które różnią się liczba posiłków otwartych czyli takich, w których nie trzeba trzymać się zasad diety i można jeść wszystko, na co ma się ochotę. W poziomie pierwszym mamy trzy takie posiłki tygodniowo, w poziomie drugim dwa, a w trzecim jeden.

www.dietapaleo.eu

Źródło: www.dietapaleo.eu

W czasie diety można jeść wszystko za wyjątkiem – ziaren zbóż i wszystkiego co z nich wytworzono czyli pieczywa, płatków, mąki. A poza tym – bez ryżu, kasz, kukurydzy, mleka, przetworów, tłustych części mięsa, fasoli czy grochu. I żadnych słodyczy, które zawierają cukier, którego nasi przodkowie w ogóle nie znali.

Propozycje innych diet wraz z cennymi wskazówkami co do ich stosowania, można znaleźć w książkach – poradnikach, które są do kupienia tutaj.

Reklama: