Dieta turbo

Autor: Michał Wrona — Marzec 19, 2013

Po zimie zwykle chcemy szybko wrócić do formy i zrzucić kilka zbędnych kilogramów. W walce z nimi pomoże dieta turbo. Dzięki niej można schudnąć nawet 5 kg w ciągu 10 dni. A jak osiągnąć ten wynik?

turbo

źródło: fotosearch.com

Zasady diety

W czasie stosowania diety należy spożywać 6 posiłków dziennie o zmniejszonej kaloryczności, ale za to zawierających dużą dawkę białek i węglowodanów. Częste spożywanie posiłków oraz jedzenie produktów, które na długo nasycą sprawia, że metabolizm przyspiesza i następuje spadek wagi. Jak w każdej diecie istotne jest, aby pić około 2 l dziennie. Woda niegazowana oczyści organizm, a także sprawi, że głód nie będzie tak odczuwalny. Najlepiej dietę stosować w okresie letnim, kiedy do dyspozycji jest wiele owoców i warzyw. Dla jeszcze lepszych efektów dobrze też rozpocząć aktywność na świeżym powietrzu.

Zalety diety

Oprócz zrzucenia paru kilogramów dieta bogata jest w witaminy i składniki mineralne więc z pewnością nie zaszkodzi naszemu organizmowi i nie zaburzy jego pracy. Do tego wyrobi nawyk jedzenia często, a w małych ilościach.

Reklama: