Domowe testy na poziom cholesterolu i glukozy we krwi

Autor: Justyna Jucha — Październik 08, 2017

W dbaniu o zdrową sylwetkę, a także w procesie odchudzania, bardzo ważna jest kontrola nie tylko wagi, ale również parametrów naszego organizmu, jak np. poziom glukozy czy cholesterolu we krwi. Jeśli nie chcemy zbyt często odwiedzać laboratorium diagnostycznego, możemy takie testy przeprowadzić samodzielnie w domu, korzystając z gotowych zestawów, np. marki Hydrex.

Glukoza – test do oznaczania poziomu cukru we krwi

Prezentowany test daje możliwość szybkiego i łatwego badania poziomu glukozy samemu w domu. Podwyższony poziom glukozy w organizmie może świadczyć o cukrzycy, a jest to choroba, która jeśli jest nieleczona może prowadzić do wielu schorzeń, takich jak zaburzenia pracy nerek, uszkodzenia siatkówki, zawał mięśnia sercowego lub zawał mózgu. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby cukrzycę zdiagnozować jak najwcześniej. Samo wykonanie badania jest bardzo proste i stanowi dobrą alternatywę dla diagnostyki laboratoryjnej oraz korzystania z glukometru. Wystarczy nakłuć palec załączonym urządzeniem z igłą i umieścić powstałą kroplę krwi na teście, a po trzydziestu sekundach usuwamy naniesioną krew i odczekujemy jeszcze minutę, po czym porównując uzyskaną barwę ze skalą barwną odczytujemy wynik.

test domowy na poziom cukru

okazje.info.pl

Cholesterol – test do oznaczania poziomu cholesterolu we krwi

Prezentowany test pozwala na szybkie i łatwe oznaczenie poziomu cholesterolu samemu w domu i w ten sposób sprawdzenie czy mieścimy się w ustalonych normach, czy też je przekraczamy. Cholesterol jest tłuszczowym związkiem chemicznym niezbędnym do życia, ale jego nadmiar w organizmie jest groźny dla zdrowia, ponieważ podwyższony poziom cholesterolu jest jednym z głównych czynników rozwoju miażdżycy. Zmiany spowodowane miażdżycą mogą być przez lata niewykryte i bywają zauważone dopiero wtedy, gdy są już w zaawansowanym stadium lub gdy doszło np. do zawału mięśnia sercowego. Z tego powodu jest bardzo ważne wczesne i regularne kontrolowanie cholesterolu. Badanie wykonujemy nakłuwając palec i umieszczając powstałą kroplę krwi w polu testowym, a po trzech minutach usuwamy folię zabezpieczającą i dopasowujemy kolor wyniku jaki uzyskaliśmy do skali barwnej, gdzie odczytujemy wynik.

domowy test na poziom cholesterolu

okazje.info

Reklama: