Guaranax od Olimpu

Autor: Justyna Jucha — Marzec 26, 2017

Guaranax marki Olimp to moc filiżanki kawy w kapsułce. Jest to suplement diety zawierający łagodnie i długotrwale działającą kofeinę z guarany, która jest aktywnym składnikiem ułatwiającym uzyskanie i utrzymanie wysokiej sprawności psychicznej i fizycznej organizmu oraz redukcję poziomu podskórnej tkanki tłuszczowej.

Czym jest guarana?

Guarana czyli paulinia cupana to południowo-amerykańska roślina krzewiasta, której nasiona posiadają wysoką zawartość naturalnej i dobrze tolerowanej przez organizm kofeiny. Zawiera czterokrotnie więcej kofeiny niż ziarno kawowca i ceniona była już przez rdzennych mieszkańców lasów amazońskich za swoje zdolności pobudzające i niwelujące zmęczenie. Spożycie dużej ilości kawy powoduje, że jesteśmy rozdrażnieni, rozkojarzeni, nie możemy się skupić nad wykonywaną przez nas pracą. Niektóre szczególnie wrażliwe osoby bardzo źle tolerują ten popularny napój, oprócz drżenia rąk, przyspieszonego rytmu serca bardzo często pojawiają się problemy ze strony przewodu pokarmowegojak zgaga czy niestrawność. Natomiast kofeina zawarta w guaranie uwalnia się wolniej, pobudzając organizm dłużej i mniej gwałtownie. Ze względu na powolną jelitową absorbcję kofeiny zawartej w guaranie, odczuwamy łagodne pobudzenie w dłuższym przedziale czasowym, a korzystny efekt działania guarany może się utrzymywać nawet do sześciu godzin po jej spożyciu, co pozwala na zwiększenie efektywności pracy bez negatywnych skutków ubocznych związanych ze spożyciem kawy.

guarana

okazje.info.pl

Czy guarana może wspomagać odchudzanie?

Udowodniono, że guarana ogranicza apetyt i przyspiesza tempo przemiany materii, posiada również właściwości termogeniczne. To sprawia, że może ona wspomagać proces spalania tkanki tłuszczowej przyczyniając się do redukcji wagi, zatem Guaranax może stanowić doskonałe uzupełnienie diet redukcyjnych. Preparat ma formę kapsułki i zalecany jest jako suplement diety dla ludzi dorosłych. Może być doskonałym substytutem napojów używkowych jak kawa czy herbata. Polecany jest w szczególności dla osób obciążonych wysiłkiem fizycznym i umysłowym, wykonujących monotonne i nużące zajęcia, pracujących w godzinach nocnych oraz dla osób dążących do redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej.

Reklama: