Jak pozbyć się boczków? Deska ze skrętem tułowia

Autor: Redakcja — Kwiecień 07, 2015

Boczki to problem wielu z nas. Często zdarza się, że tłuszcz odkłada nam się właśnie w bocznych okolicach brzucha, co nie jest zbyt komfortowe. Stresujemy się, że brzuch wylewa nam się ze spodni na boki. Co gorsza, znienawidzone „boczki” są bardzo uciążliwe i nie dają się zredukować bez specjalnych ćwiczeń na tą partię ciała, o czym świadczy wiele szczupłych osób z otłuszczonymi biodrami. Co polecamy w takim razie? Swietnym ćwiczeniem jest ewolucja popularnej deski, która zmusza do pracy mięśnie głębokie oraz boczne brzucha, a przy okazji pomaga spalać tłuszcz.

Jak zatem wykonać to ćwiczenie poprawnie? Najpierw zajmij pozycję początkową jak przy zwykłej desce (klik!) – kładziemy się na przedramionach zachowując prostą sylwetkę. Ruch jaki należy wykonać w ćwiczeniu to obrót całego ciała w bok oraz oparcie całego ciężaru ciała na jednej ręce. W tym samym czasie drugą rękę wyciągamy do góry (może być prosta lub zgięta w łokciu). Staramy się utrzymać w tej pozycji 2-3 sekundy i odwracamy się na drugi bok.Girl exercising on the floor

Ważne jest, aby w czasie obrotu na jedną ze stron mieć stopy w jednej linii, czyli jedna stopa powinna znajdować się na drugiej. Ćwiczenie powinno być wykonywane płynnie, gdyż szarpane ruchy dodatkowo utrudnią nam wykonywanie kolejnych powtórzeń. Jeśli ćwiczenie jest dla Ciebie za łatwe, możesz je sobie dodatkowo utrudnić poprzez dodatkowy ruch, jaki należy wykonać w czasie, gdy opieramy się na jednej ręce, czyli opad oraz uniesienie jak najwyżej bioder.

Deska ze skrętem tułowia jest świetnym spalaczem tłuszczu, gdyż jest ćwiczeniem bardzo intensywnym. Dzieje się tak dlatego, iż angażuje znaczną część naszych mięśni – w czasie wykonywania deski pracuje nie tylko brzuch, ale również ramiona, klatka piersiowa, uda i łydki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczenie wykonać tak jak na obrazku, czyli na wyprostowanych rękach. Do ćwiczeń w komfortowych warunkach może być przydatna mata do ćwiczeń – wiele takich znajdziecie klikając tutaj.

Reklama: