Nowe trendy fitness – Bungee!

Autor: Redakcja — Marzec 07, 2018

Większość z nas miała z pewnością jakieś postanowienia noworoczne – marzec jest dobrym momentem na ich weryfikację! Szczególnie tych, które dotyczyły wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Jeśli nie udało wam się zmotywować do aktywności w dyscyplinie, którą sobie założyliście, poszukajcie czegoś nowego! Fitness jest bardzo rozwojowy, jeśli myślicie, że było już w nim wszystko jesteście w błędzie! Sprawdźcie najnowsze trendy fitness – a wśród nich ten, którym zajmiemy się dziś, czyli bungee. Brzmi groźnie! Nic bardziej mylnego 🙂 

Bungee fitness!

W ofertach zajęć, które proponują fitness kluby pojawią się coraz ciekawsze propozycje treningów. Pomimo tego, że klasyczny fitness cały czas cieszy się dużą popularnością, ludzie cały czas poszukują czegoś nowego. Na zajęcia z wykorzystaniem trampoliny, trzeba zapisywać się z wyprzedzeniem. Najnowszym trendem fitness, który robi furorę jest fitness bungee. Sport ten ma dopiero dwa lata. Stworzony został w Azji, później trafił do Stanów Zjednoczonych dopiero potem do Europy. Bungee fitness w Polsce rozpropagowały dwie instruktorki fitnessu: Paulina Suduł i Natalia Jakuła.  

Pierwsze w Polsce zaczęły prowadzić szkolenia dla instruktorów. Te same trenerki założyły pierwszą szkołę bungee fitness. Trend ten przyjął się bardzo szybko, dlatego w krótkim czasie w wielu fitness klubach pojawiły się zajęcia bungee.

Nowe trendy fitness - Bungee!

Odpowiednie przygotowanie sali Bungee Gym

Zajęć z tej dyscypliny nie da się prowadzić w każdym miejscu. Wymagana jest odpowiednia sala:

  • powinna być wysoka na: minimum 2.6 m do 4 m
  • konieczne jest zamocowanie odpowiednich haków lub uchwytów (wytrzymają obciążenie do 2300 kg)

Na zajęcia z tego rodzaju fitnessu może przyjść każdy, niezależnie od wieku. Nie wymagają specjalistycznego sprzętu, wszystko czego potrzebujecie to:

  • buty treningowe
  • legginsy
  • przylegająca do ciała koszulka

Szukając odpowiednich ubrań zajrzyjcie tutaj: http://www.okazje.info.pl/sport-i-hobby/ na pewno znajdziecie coś dla siebie. Całą resztę niezbędnego sprzętu: uprząż, liny oraz spodenki neopronowe zapewniają prowadzący zajęcia.

Nowe trendy fitness - Bungee!

Bungee Dance!

Jest to połączenie dwóch bardzo przyjemnych aktywności fizycznych: ruchu w powietrzu i tańca. Obserwując efekty jakie daje fitness bungee oraz bungee dance, zauważycie, że przypominają te, które daje bieganie. Dlatego, że trening ten angażuje wszystkie partie mięśni, szczególnie te głębokie! Liny doczepione do pasa, pozwalają wykonać każdą sekwencję ruchów, którą zaplanował prowadzący. Dodatkowo kręgosłup zabezpieczony jest za pomocą gorsetu mięśniowego.

Świetny fitness dla młodych mam!

Już dwa miesiące po porodzie młode mamy mogą zacząć trenować bungee fitness, po cesarskim cięciu trzeba odczekać pół roku. Ten rodzaj treningu zwiększa nie tylko siłę i wytrzymałość, jest to przede wszystkim dobra zabawa!

Każdy z was może ćwiczyć fitness bungee, nie ma znaczenia płeć, wiek oraz waga. Wystarczy znaleźć odpowiedni fitness klub, zapisać się na zajęcia i dobrze się bawić! Być może ten rodzaj aktywności fizycznej pozwoli wam spełnić postanowienia noworoczne. Najnowsze trendy fitness będziemy śledzili na bieżąco, tak, by prezentować Wam każdą cenną uwagi nowinkę! 

Reklama: