Odchudzający koktajl Yokebe z białek, miodu i probiotyków

Autor: Ola Nowak — Czerwiec 27, 2015

Skutkiem ubocznym wielu diet odchudzających jest utrata masy mięśniowej. Aby zapobiegać temu procesowi, należy stosować koktajl zawierający aminokwasy egzogenne, uzupełniony o miód i probiotyki, dzięki którym nie mamy ochoty na puste kalorie i polepsza się nasze trawienie. Aminokwasy egzogenne mają kluczowe znaczenie dla syntezy białek mięśniowych, których organizm człowieka nie potrafi wytwarzać, dlatego muszą być w odpowiedniej ilości dostarczane w pożywieniu i suplementach. Osoby odchudzające się powinny uzupełniać swoją dietę o białko soi i serwatki, które zawierają tą grupę aminokwasów. Dzięki temu nastąpi budowa ich masy mięśniowej, która jest tzw. suchą masą ciała, przy czym nie zwiększy się udział tkanki tłuszczowej. Poza tym białka te powodują pobudzenie glukagonu, który jest antagonistą insuliny i zapobiega napadom głodu.

materiały prasowe

materiały prasowe

Miód z kolei jest bardzo pomocny w diecie odchudzającej chociaż w większości składa się z cukrów. Jednak jego podstawowym składnikiem są łatwo przyswajalne węglowodany proste – glukoza i fruktoza. Miód powoduje zmiany metaboliczne, które hamują zapotrzebowanie na puste kalorie, jakie przyswajamy pod postacią słodyczy i żywności przetworzonej. Dodatkowo jego enzymy odpowiadają za proces fermentacji, a więc za lepsze trawienie.

materiały prasowe

materiały prasowe

Probiotyki czyli żywe szczepy bakterii probiotycznych stanowią element naturalnej mikroflory jelitowej, która u osób otyłych ma odmienny skład niż u osób szczupłych, co tłumaczy dlaczego niektóre osoby mogą jeść więcej niż inne, a przy tym nie tyją. Bakterie te mają dobroczynny wpływ na prawidłową pracę jelit, a tym samym na poprawę trawienia, a także pomagają w rozkładaniu niestrawionych składników pokarmowych, jak i w neutralizowaniu toksyn.

materiały prasowe

materiały prasowe

Możemy skorzystać z gotowego koktajlu odchudzającego Yokebe, który dystrybuowany jest przez aptekę apo-discounter.pl. Koktajl ten zawiera koncentrat białka serwatki, izolat białka sojowego, miód, a także bakterie probiotyczne Bifidobacterium lactis, dzięki czemu stosuje się go jako zamiennik posiłku w celu redukcji wagi. Skład suplementu uzupełniony jest o pierwiastki i witaminy, z których najważniejszą rolę odgrywają te z grupy B. Witamina B5, inaczej nazywana kwasem pantotenowym i B12 korzystnie wpływają na metabolizm, zaś B6 wspomaga przemianę aminokwasów i glikogenu. Producent mieszanki Yokebe opracował plan żywieniowy, dostosowany do potrzeb trwałej kontroli masy ciała, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie optymalnej sylwetki. Najważniejsze jest ścisłe przestrzeganie jego przebiegu, szczególnie podczas pierwszych dni, które są najważniejsze.

Pierwsza faza kuracji koktajlem Yokebe, która zwana jest fazą koncentracji, trwa tydzień i polega na zastąpieniu preparatem wszystkich 3 posiłków w ciągu dnia. Kolejna jest faza konsolidacji, która trwa od szóstego do dziesiątego tygodnia programu, kiedy to na suplement zamieniamy jedynie wieczorny posiłek, natomiast śniadanie i obiad jemy według uznania. W celu zapewnienia bardzo dobrej tolerancji produkt nie zawiera sztucznych aromatów, konserwantów i barwników, substancji modyfikowanych genetycznie, glutenu, składników pochodzenia zwierzęcego ani orzechów.

Reklama: