Pierwsza wizyta na siłowni – co wypada, a czego nie robić?

Autor: Redakcja — Grudzień 28, 2015

pierwszy raz na siłowniJeżeli podjęliśmy już decyzję że czas zrzucić kilka zbędnych kilogramów, lub po prostu pragniemy zadbać o dobrą kondycję z pewnością w końcu zaczniemy chodzić na siłownię. Pierwsza wizyta potrafi przysporzyć sporo stresu. Istnieje jednak kilka zasad które pomogą nam w przetrwaniu początków. Po pierwsze musimy przeczytać regulamin siłowni i bezwzględnie go przestrzegać. Jednak sam regulamin to nie wszystko.

Pakując torbę pamiętajmy o zabraniu stroju na przebranie, oraz drugiej pary skarpetek. Bardzo ważne jest również obuwie. Powinniśmy wyposażyć się w wygodne buty sportowe. Karygodnym błędem jest wyjście na salę w klapkach czy sandałach. Nie możemy również zapomnieć o dodatkowym ręczniku. Ponieważ w trakcie ćwiczeń wydzielamy pot, po zakończeniu korzystania z danego urządzenia powinniśmy je wytrzeć. Sami z pewnością nie lubimy uczucia siadania na mokrej ławce, dlatego też zadbajmy o to by inni z naszego powodu nie mieli przykrości.

Przed każdym wysiłkiem należy odbyć rozgrzewkę, najlepiej stanąć w takim miejscu by przypadkiem nie trącić kogoś ręką.

Podczas ćwiczeń ważnym jest odpowiedni oddech, jednak nie musimy przy tym wydawać głośnych dźwięków, gdyż będą rozpraszające dla innych.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest zachowanie porządku. Każde handelki powinny wrócić na swoje miejsca. Gdy kończymy korzystać z maszyny ściągnijmy z niej obciążenia. Dbanie o porządek obowiązuje nas również wewnątrz szatni. Wychodząc zostawmy po sobie czystą szafkę. Nie pozostawiajmy w niej pustych butelek po wodzie czy chusteczek.

Na koniec pamiętajmy że każdy ćwiczy na miarę własnych możliwości. Pod żadnym pozorem nie możemy wytykać nikogo palcami, a tym bardziej się z niego śmiać czy komentować. Odpowiednia kultura obowiązuje wszędzie.

Reklama: