Pole dance, czyli dlaczego warto tańczyć na rurze?

Autor: Justyna Jucha — Październik 12, 2015

Pole dance, czyli taniec na rurze, do niedawna był domeną nocnych klubów. Jednak od kliku lat podbija on serca bardzo wielu kobiet, które z występami w takich lokalach nie planują mieć nic wspólnego. Czym zachwyca je pole dance? Co zyskują uprawiając tę technikę taneczną?

pole dance

Pole dance to przede wszystkim coś, co łączy w sobie taniec, fitness i akrobatykę. Dzięki temu jest doskonałą zabawą, a zarazem przyczynia się do wzmocnienia i uelastycznienia całego ciała, w tym zwłaszcza mięśni rąk, nóg i brzucha. Dzięki niemu także szybko wyrzeźbimy swoją sylwetkę oraz podniesiemy wytrzymałość naszego organizmu. I, co ważne, nie będziemy się przy tym ani przez chwilę nudzić.

Dla wielu pań taniec na róże to także doskonały sposób na pokonanie swoich słabości. Dzięki określonemu programowi treningowemu mogą one bowiem poczuć się bardziej pewne siebie, zacząć poruszać się z większą gracją i wdziękiem, a także wydobyć sexapil,  który w nich drzemie. Ważne jest jednak, by regularnie chodzić na zajęcia z pole dance, gdyż nawet nieduże przerwy sprawiają, że nasza forma zacznie uciekać.

Reklama: