Pozbądź się zbędnych kilogramów – 5 łatwych kroków

Autor: Redakcja — Kwiecień 26, 2016

Coraz więcej osób cierpi na nadwagę – to fakty, które są dość przerażające. Prowadzimy siedzący tryb życia, a szybkie tempo pracy wcale nie pomaga nam w osiągnięciu zdrowej sylwetki. Kolejne kilogramy przybywają, a my załamujemy się i dołujemy. Z każdą chwilą załamania dochodzą kolejne zbędne centymetry. Co więc zrobić, by się ich pozbyć? Warto postawić na 5 kroków, które są dość banalne, ale naprawdę pozwolą ci stracić nieco na wadze!

Zacznij dzień zdrowo

Aby pozbyć się zbędnych kilogramów warto rozpocząć dzień o zdrowego jedzenia. Nic tak nie zaspokoi głodu, jak płatki owsiane z mlekiem. Dostarczają wiele białka, są gęste i sycące. Jedzenie zboża od rana pozwala uzyskać energię na absolutnie cały dzień. To także szybkie danie, które przygotujemy błyskawicznie w swojej kuchni. Możemy je modyfikować – dodawać owoce, miód, bakalie, czy wszystko to, na co mamy ochotę. To prosty sposób, by zapewnić sobie zdrowy początek dnia.

Zrzuć kilogramy w prosty sposób

Oprócz tego pozbądź się kompleksów i poczucia winy za każdym razem, gdy coś zjesz. Jak się okazuje – wyrzuty sumienia mogą zniwelować nasze wcześniejsze wysiłki. Wmawianie sobie, że dieta nie ma sensu sprawia, że rzeczywiscie traktujemy nasze ćwiczenia i zdrowe jedzenie za nic niewarte.

Nie jedz wieczorem i pozbądź się zbędnych kalorii

Wahania wagi sprawiają, że często tracimy motywację już po kilku próbach. Nie warto – trwałe efekty zobaczymy po jakimś czasie. Wchodząc codziennie na wagę jedynie będziemy się dołować. Zrzucenie kilkunastu kilogramów wymaga czasu, najlepiej więc dokonywać pomiarów, co 2 tygodnie lub co miesiąc.

Oprócz tego pamiętaj o herbacie czy wodzie mineralnej – nie dodawaj sobie kalorii w płynnej postaci. Odrzuć soki, napoje z cukrem, mleczne koktajle. To wszystko to puste kalorie, które niepotrzebnie wprowadzasz do organizmu. Pamiętaj też o tym, by nie jadać późno! Osoby, które spożywają kolację ok. 22:00 najczęściej zjadają więcej kalorii, co przekłada się także na ich wygląd.

Reklama: