Sezon na owoce – jakie owoce jeść aby schudnąć?

Autor: Redakcja — Czerwiec 25, 2015

Isolated Kiwi and Grapefruit

Lato to czas, kiedy z każdej strony zalewają nas różnego rodzaju nowalijki. Kilka tygodni temu rozpoczął się sezon na truskawki, a już niedługo będziemy zbierać porzeczki, czereśnie, śliwki i maliny. Chyba każda z nas uwielbia owoce, w szczególności, gdy jemy je w miłych okolicznościach przyrody – ach, już marzymy o słonecznym, niedzielnym popołudniu, które uczcimy pucharkiem truskawek i malin. Owoce są pyszne i zdrowe, lecz w większości składają się z cukru, którego nadmiar nie wpływa dobrze na naszą dietę, dlatego też jedząc je nie możemy sobie całkowicie folgować. Jakie mamy rady dla amatorek owoców?

Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że owoc owocowi nierówny. Niektóre z nich to prawdziwa bomba cukrowo-kaloryczna, która dodatkowo ma niewiele witamin, natomiast inne to prawdziwy przyjaciel dbających o linię. Przykłady mało kalorycznych owoców to:
– truskawki – 29kcal/100g

– maliny – 30kcal/100g

– porzeczki czerwone – 31kcal/100g

– porzeczki czarne – 36kcal/100g

– arbuz – 37kcal/100g

– grejpfrut – 37kcal/100g

– agrest 41kcal/100g

– jabłka 47kcal/100g.

Oczywiście to tylko najbardziej popularne owoce, które charakteryzują się niską kalorycznością.

Ważną cechą w przypadku owoców jest nie tylko ich niska kaloryczność, ale również ich świetne zastosowanie przy odchudzaniu. Które z owoców są najlepszym orężem w walce ze zbędnymi kilogramami?

Klasyczną pomocą jest grejpfrut, który wprost idealnie hamuje apetyt. Dzieje się tak dzięki dużej zawartości błonnika, lecz z drugiej strony nie powinnyśmy go jeść codziennie, bo potrafi rozregulować gospodarkę hormonalną.

Świetnie sprawdza się również arbuz, który ma nie tylko mało kalorii, ale również składa się w 90% z wody, więc jest najlepszym „zapychaczem” – możemy nim zastąpić jeden z posiłków, np. drugie śniadanie, które powinno być lekkie.

Bitten red applePolskim klasykiem odchudzania jest również jabłko, które zawiera duże ilości błonnika, który usprawnia nasz metabolizm.

Jedząc wymienione owoce nie tylko będziecie zachwycone pysznym smakiem, zadbacie o swoją linię, a dodatkowo dostarczycie swojemu organizmowi wiele witamin oraz wartości odżywczych, dzięki czemu będziecie znacznie zdrowsze.

Reklama: