Śmiertelnie niebezpieczny spalacz tłuszczu – DNP

Autor: Ola Nowak — Czerwiec 12, 2013

Kilka dni temu media opublikowały informację o śmierci młodej dziewczyny, która odchudzała się stosując specyfik na spalanie tłuszczu, o nazwie DNP. Z formalnego punktu widzenia jest to tzw. rozprzęgacz fosforylacji oksydacyjnej, na którego temat jest bardzo nikła wiedza nawet wśród lekarzy, ponieważ środek ten jest ogromnie toksyczny i nie był nigdy stosowany w lecznictwie.

interia.pl

Źródło: www.interia.pl

Tym bardziej można zobrazować jego siłę, ponieważ powszechnie był stosowany do produkcji materiałów wybuchowych, a także do niszczenia pasożytów roślin (środek znajduje się na liście substancji wyniszczających florę i zanieczyszczających środowisko). Obecnie Dinitrofenol stosowany jest do produkcji barwników oraz w badaniach na zwierzętach dotyczących fosforylacji oksydacyjnej.

Przy stosowaniu DNP wzrasta temperatura ciała, co powoduje intensywne pocenie, a w jego następstwie odwodnienie oraz utrata minerałów.

Organizm staje się czymś w rodzaju pieca koksowniczego, co może prowadzić do śmierci.

www.ruralweekly.com.au

Źródło: www.ruralweekly.com.au

Należy zaznaczyć, że stosowanie Dinitrofenolu w celach przemysłowych jest całkowicie legalne, jednak poddane ścisłej kontroli. Natomiast sprzedaż DNP w kapsułkach (jako preparat spożywczy) jest całkowicie nielegalna, a specyfik ten to ostania rzecz, po którą powinniśmy sięgać w drodze do lepszej sylwetki.

Reklama: