Spirulina – odpowiedź na wszystkie nasze problemy?

Autor: Redakcja — Wrzesień 03, 2015

organinczna-spirulina-w-proszkuSpirulina to nazwa, która w ostatnich latach zaczęła robić prawdziwą karierę. Przedstawiana jest jako kolejne rewolucyjne pożywienie, które może odmienić nasze życie. Jaka jest prawda na temat spiruliny? Skąd pochodzi? Jaki jest jej skład? Czy rzeczywiście jej stosowanie jest tak rewolucyjne?

Spirulina to roślina słonowodna – jest to mikroalga, więc jej zaletą jest z pewnością fakt, że może być spożywana również przez wegetarian. Jest to środek w pełni naturalny. Najbardziej ciekawy jest jego skład, gdyż w przybliżeniu wynosi: 70g białka, 8g tłuszczu, 25g węglowodanów na 100 gram. Taka ilość białka to prawdziwa rewolucja, gdyż zawiera nawet 3 razy więcej jego gram niż słynący z dużej ilości białka drób czy wołowina.

Wielkim atutem spiruliny są również substancje odżywcze wchodzące w jej skład, gdyż zawiera wiele witamin, w szczególności B, ale również A, C, D czy E oraz pierwiastki: żelazo, wapń, potas, cynk, selen, mangan, miedź oraz magnez. Ten skład sprawia, że spirulina przedstawiana jest jako świetny suplement diety do poprawy stanu skóry, włosów i paznokci, oczyszczania organizmu, redukcji cholesterolu, stabilizacji poziom cukru oraz równowagi kwasowo-zasadowej. Niektórzy badacze mówią również o działaniu przeciwnowotworowemu oraz ograniczającemu apetyt.

Mimo dużej ilości białka spirulina zawiera aż 360 kalorii na 100 gram. Biorąc pod uwagę jej skład świadczy to o dużej odżywczości, a niezaprzeczalny jest fakt, że duża ilość białka oraz błonnika sprawia, że są to dobre kalorie. Należy pamiętać, że spirulina nie zastąpi nam jednak innych posiłków i należy ją traktować jako suplement diety, który pozwoli nam zadbać o dostarczenie sobie odpowiednich składników.

A Wy co myślicie o stosowaniu spiruliny? Sami jesteśmy na początku stosowania tego suplementu i nie stać nas jeszcze na własne wnioski, ale z pewnością opiszemy je po kilku miesiącach regularnego stosowania.

Reklama: