Sprawdź się w boju – Triathlon Sieraków

Autor: Redakcja — Luty 11, 2016

W maju 2016 roku odbędzie sie kolejna już edycja JBL Triathlon Sierkaów – czyli jednej z największych i pierwszych zawodów tego typu. Triathlon otwiera cykl specjalny imprez tego rodzaju oznaczanych jako ENEA Tri Tour. Dodatkowo to świetny sposób, by spotkać się z innymi miłośnikami zdrowego stylu życia i biegania, ponieważ z roku na rok, zainteresowanie tym sportem wzrasta.

Co nas czeka w tym roku?

JBL Triathlon Sieraków odbędzie się pod koniec maja 2016 r. Wtedy też uczestnicy wydarzenia będą mogli wybrać jeden z koronnych dystansów:

  • „ćwiartkę”, czyli 56,5 km
  • „połówkę”, czyli dystans długi 113 km

Bieg typu ćwiartka to aż 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,55 km biegu. Jeśli zdecydujemy się wziąć udział na długim dystansie, wtedy musimy pokonać barierę 1900 m pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz aż 21,095 km biegu. Ponadto każdy z tych biegów określony jest czasowo – posiada swój określony limit. Różni się on w zależności od dystansu.

Zawody dla prawdziwych zapaleńców!

 W zeszłym roku w zawodach JBL udział wzięło ponad 2000 osób. W tym zadeklarowało się nie bagatela 2500 uczestników. Oprócz chęci udziału warto także odpowiednio przygotować się na takie wydarzenie. Należy zmienić swój plan treningowy, by dać z siebie jak najwięcej. Warto dostosować nasze możliwości, określić warunki i postawić na rozbudowę kondycji. Wszystko też zależy od celu – w jakim czasie zamierzamy ukończyć triatlon. Później liczy się już tylko silna wola i wytrwałość.

Triathlon Sieraków

Źródło: JBL

Triatlon to taki sport, w którym sprawdzić może się każdy. Do zwycięstwa warto dochodzić małymi kroczkami. Zrównoważony cel i wynik są bardzo ważne, by osiągnąć sukces, ale jeszcze lepiej postawić na zdrowie. Sam udział w takich zawodach już wiele znaczy!

Reklama: