TRX, czyli niesamowite taśmy do ćwiczeń

Autor: Justyna Jucha — Marzec 28, 2016

Ostatnio na siłowni odkryłam niesamowitą rzecz. Są nią niepozorne taśmy do ćwiczeń, któe dają naprawdę mocno w kość. Dla początkujacych organizowane są specjalne zajęcia uczące ich wykorzystania, bardziej zaawansowani mogą sami na nich ćwiczyć poza godzinami regularnych zajęć. Czym są taśmy TRX? Kto je wymyślił? No i dlaczego warto na nich ćwiczyć?

slimdown.plTRX jest typem ćwiczeń w podwieszeniu na taśmach, co pozwala na odciążenie wielu stawów. Pomysłodawcą tego niepozornego urządzenia jest komandos ze Stanów Zjednoczonych – niejaki Navy Seals. Chciał on znaleźć najskuteczniejszy sposób treningu dla amerykańskich żołnierzy, którzy przebywają w jednostkach na całym świecie. Mieł być on niewielki, poręczny w transporcie, łatwy w wykorzystaniu, a przy tym dający możliwie najwyższe efekty. Jak to bywa w życiu, skoro coś sprawdziło się w warunkach wojskowych, postanowiono z czasem wykorzystać to także do ćwiczeń cywilów, najpierw tych amerykańskich, a później także tych mieszkających w innych krajach.

Taśmy TRX mają formę odwróconej litery „Y”. Podwiesza się je do sufitu na mocnych śrubach, z których u góry zwisa jedna taśma, rozdzielająca się na pewnej wysokości na dwie. Taśmy zbudowane są z wytrzymałego, a zarazem lekkiego polimeru i zakończone są rączkami. Zależnie od wysokości podwieszenia, za rączki łapiemy dłońmi lub podwieszamy na nich nogi, po czym wykonujemy założone wcześniej ćwiczenia. CO ważne, taki trening uczy równowagi, poprawia całościową, wysiłkową kondycję, angażuje do działania niemal wszystkie mięśnie (w tym te głębokie) oraz, co wspominałam, odciąża w znacznym stopniu stawy. Jak dla mnie TRX jest więc sprzętem idealnym! Znajdziesz go m.in. pod tym linkiem: http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-hobby/trx-system-podwieszen-trx-home.html.

Reklama: