Zaskakująca dieta lodowa

Autor: Marzena Sosnowska — Sierpień 04, 2013

Chociaż brzmi to niewiarygodnie, ponieważ lody kojarzą się ze słodyczami, dieta lodowa jest skuteczna i zdrowa, a jedząc lody można schudnąć nawet kilkanaście kilogramów. Dowiedziono bowiem, że jedząc lody szybciej tracimy kalorie. Ale utrata zbędnych kilogramów to nie jedyna zaleta diety lodowej. Dzięki niej wzmacniamy organizm i zmniejszamy ryzyko wystąpienia nadciśnienia, osteoporozy, kamicy nerkowej i niektórych nowotworów, jak np. rak okrężnicy.

www.thermoprzepisy.pl

Źródło: www.thermoprzepisy.pl

 

Oczywiście dieta nie polega na spożywaniu tylko lodów i to w nieograniczonych ilościach, bo jak inne pokarmy spożyte w nadmiarze, odłożą się one w postaci tłuszczu. Ważne również aby wybierać lody o jak najmniejszej kaloryczności.
Jak wiele tego typu „wynalazków” , dieta lodowa wywodzi się z USA, co uzasadnione jest przede wszystkim tym, że amerykanie spożywają ich duże ilości. Cała tajemnica tej diety tkwi w skuteczności znajdującego się w lodach wapnia. Dieta bogata w wapń zwiększa bowiem zdolność organizmu do spalania tłuszczu.

Znaczenie ma również to, w jakiej postaci wapń spożywamy. Z badań wynika, że lepiej przyswajany jest wapń pochodzenia naturalnego, niż ten w postaci suplementów diety. A w szczególności najlepiej sprawdza się tu wapń z nabiału. A lody bazują na mleku.
Zgodnie z założeniami diety można zjeść dziennie jedną porcję lodów złożoną z dwóch kulek, o kaloryczności około 250 kalorii. Całość dziennego spożycia pożywienia dla kobiet nie powinna przekraczać łącznie z lodami 1500 kalorii, a dla mężczyzn 2000 kalorii. Dzięki takiej diecie, można schudnąć w ciągu dwunastu miesięcy od 15 do 25 kilogramów.

 

Reklama: