Zioła i przyprawy, czyli co powinno znaleźć się w naszym domu

Autor: Redakcja — Luty 28, 2016

Podstawą absolutnie każdej potrawy są dodatki. Chyba nikt nie wyobraża sobie jakiejkolwiek kuchni bez przypraw. Niestety – najczęściej, z uwagi na warunki lub brak czasu, korzystamy z tych kupnych, przygotowanych specjalnie przez wielkie korporacje, przetwarzane i suszone. Tymczasem najwięcej składników odżywczych mają w sobie te, które możemy wyhodować w swoim domu. Jak w takim razie wybrać zioła i przyprawy, które powinny być w naszym domu? O tym dowiecie się z poniższego wpisu, który powstał razem ze stroną designerskiogrod.pl

Zioła do domowej uprawy

Nie trzeba mieć ogrodu czy wielkiej działki, by skutecznie samemu uprawiać zioła w domu. Wystarczy balkon lub skromny parapet w kuchni. Zioła najlepiej odpowiednio dobrać i zasiać tak jak teraz, praktycznie na początku marca. Roślinki najlepiej zasadzić w odpowiedniej doniczce, pozostawiając im ok. 30 cm odstępu. Powinny być uprawiane w specjalnych pojemniczkach z podłożem dla tradycyjnych roślinek, najlepiej ziemią ogrodową lub specjalnym podłożem dla roślin warzywnych.

Bazylia doniczkowa

Najlepiej jest uprawiać te rośliny, które najbardziej nadają się do naszej kuchni. Dzięki temu z pewnością z nich skorzystamy. Nie sadźmy ziół, których nie lubimy bądź nie znamy. Dodatkowo najlepiej sprawdzą się np. bazylia, koperek, kolendra, pietruszka czy mięta bądź szałwia. Jeśli jednak boisz się, że nie dasz rady samodzielnie uprawiać roślin w swoim domu, zawsze możesz postawić na doniczkowe, kupione bezpośrednio w sklepie. Warto pamiętać, że ich uprawę także należy solidnie przygotować, nie zapominając o podlewaniu i ulokowaniu w miejscu, gdzie jest słońce i ciepło.

Jeśli jednak rośliny doniczkowe nie są dla Ciebie, bądź nie masz dla nich miejsca – wybierz przyprawy uprzednio przygotowane, które zawsze możesz pomieścić w specjalnych pojemnikach. Zobacz te propozycje na Okazje.info.

Reklama: